Kilkanaście miesięcy temu weszliśmy do miejsca, w którym kiedyś prosperowały zakłady poligrafii.Od lat jednak budynek stał nieużywany przez nikogo i zaniedbany. Przeciekał dach, nie było instalacji elektrycznej i okien. Wnętrze przypominało wręcz gruzowisko i odstraszało wszystkich potencjalnych właścicieli.Budynek był jednak potężnym obiektem do tego, by stworzyć miejsce w którym będziemy mogli rozwinąć nasze działania.

Pomimo krytyki i odradzania go nam postanowiliśmy zawalczyć.Od zaprzyjaźnionego sklepu budowlanego “PSB SUNBUD” dostaliśmy materiały dzięki którym od razu mogliśmy przystąpić do remontu.Nie zabrakło nam też ludzi do pracy- Pan Bóg sam pokazał nam, gdzie można ich znaleźć.       Ci najbardziej poturbowani przez życie z największą dokładnością przykładali się do każdego szczegółu.Zaczęliśmy od dachu, następnie wylaliśmy podłogę i zabraliśmy się za ściany.W naszej pracy pomagają ludzie z problemem wykluczenia społecznego, ludzie z problemami uzależniania ale także młodzież która systematycznie przychodzi do naszej siedziby.Każdego dnia praca wszystkich tych ludzi na nowo budowała to miejsce i nadawała mu nowego życia. Nie dawno podpisaliśmy umowę dzierżawczą z naszym miastem.Udało się też wstawić część okien, a firma “VRATA” zamontowała nam drzwi w całym obiekcie, od Polonii z Usa dostaliśmy tez finanse na piec do ogrzewania centralnego, ponadto dzięki ludziom dobrego serca otrzymaliśmy środki na elektrykę i obecnie trwają prace nad zakładaniem nowej instalacji.

Metamorfoza jaką przeszedł ten budynek jest dowodem na to, że Pan Bóg nigdy nie daje nam czegoś ponad nasze siły. My dalej działamy i walczymy, by w remontowanym miejscu powstała kawiarenka, w której będzie można odpocząć i napić się kawy, siłownia i klub młodzieżowy!

Obserwujcie Nas

 

Możesz skontaktować się z nami przez adres

rampafundacja@gmail.com

Lub dokonać wpłaty na nasze konto

Dane do przelewu:

Fundacja Rampa

Nr rachunku:

PL – 54 1050 1461 1000 0090 3064 8902

EUR – 32 1050 1461 1000 0090 3064 8910

z dopiskiem “Remont”